13 ogólnopolska KONFERENCJA PSYCHOONKOLOGICZNA

Jest dla nas bardzo ważne, aby ciągle się rozwijać, zdobywać wiedzę i umiejętności. Tym razem nasze psycholog uczestniczyły w konferencji naukowej. 16-18 maja odbyła się 13 ogólnopolska Konferencja Psychoonkologiczna.

„Temat wiodący 13 Ogólnopolskiej Konferencji Psychoonkologicznej: PSYCHOONKOLOGIA W ONKOLOGII – ONKOLOGIA W PSYCHOONKOLOGII, to wyraz nadziei na poszerzenie obszarów wspólnych działań pomiędzy obiema dziedzinami oraz wprowadzania nowych rozwiązań służących poprawie całościowej opieki nad chorymi na nowotwory i ich bliskimi. To również nadzieja na wdrożenie nowych form kształcenia umiejętności psychoonkologicznych kierowanych do wielu specjalistów zapewniających opiekę chorym na nowotwory oraz wdrożenia standardów opieki psychoonkologicznej w Polsce. Wytyczone przez nas nowe zadania są doskonałą okazją do wielodyscyplinarnej i zespołowej pracy. Potrafimy działać wspólnie i będziemy te wspólne działania rozwijać i pielęgnować. Potwierdzeniem efektów wspólnych, dwuletnich działań jest zakończenie prac nad opisem dwóch kwalifikacji psychoonkologicznych, które zostały włączone do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, a zatem niebawem możliwe będzie uzyskanie certyfikatów potwierdzających te umiejętności! W końcowej fazie są też prace nad opracowaniem polskich standardów opieki psychoonkologicznej.

13 Ogólnopolska Konferencja Psychoonkologiczna będzie okazją do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Mamy nadzieje, że „trzynastka” będzie szczęśliwą liczbą, a Konferencja będzie nie tylko owocna, ale również inspirująca do podejmowania nowych wyzwań psychoonkologii.” – piszą na stronie konferencji, w ramach zaproszenia na nią, Krystyna de Walden Gałuszko i Marzena Samardakiewicz Przewodniczące Komitetu Naukowego.

Więcej informacji na temat konferencji, poruszanych tematów i fotorelacje znajdziecie państwo na stronie 13 Ogólnopolskiej Konferencji Psychoonkologicznej.

 

poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

 

 

fot. zdjęcia własne

grafika konferencyjna pochodzi z oficjalnej strony konferencji.

Scroll to Top