„Bądź realistą, zacznij marzyć” – informacja o Hospicjum Stacjonarnym

Jak może pamiętacie, w 2019 roku obchodziliśmy Jubileusz 10lecia hospicjum domowego Królowej Apostołów i 20lecia działalności firmy.

Były to dla nas niezwykle wzruszające chwile, podczas których wspominaliśmy jak to wszystko się zaczęło, porównywaliśmy do tego gdzie teraz jesteśmy, towarzyszył nam całkiem prawdziwy i oddający naszą pracę cytat „do sukcesu nie ma windy, trzeba iść po schodach” i zaczęliśmy marzyć…

Cały czas wychodzimy na przód potrzebom ludzi – Waszym, dotyczącym opieki medycznej, wsparcia, pomocy w opiece nad chorymi. Niestety coraz częściej zaczęliśmy się spotykać z osobami, których warunki bytowo materialne nie pozwalały na pozostanie w domach czy nie było możliwe zapewnienie im dostatecznej opieki ze strony rodziny czy najbliższych, spotykaliśmy się także z osobami samotnymi czy mieszkającymi w takich miejscach, gdzie dotarcie do nich było sporym utrudnieniem. Coraz częściej pojawiała się potrzeba opieki w ośrodku stacjonarnym, gdzie możliwe jest zapewnienie profesjonalnej opieki i dostęp do pomocy medycznej całą dobę.

Już wtedy nieśmiało zaczęły pojawiać się myśli o stacjonarnej placówce, a swój największy rozkwit miały właśnie podczas jubileuszu. To wsparcie wszystkich osób pozwoliło nam nabrać odwagi i rozpędu. Zasłyszany niegdyś cytat „bądź realistą, zacznij marzyć” na dobre zakorzenił się w naszych głowach i zaczęliśmy już na poważnie planować i działać.

Po drodze napotkaliśmy wiele przeszkód, trochę to trwało, ale małymi kroczkami powoli idziemy do przodu. Chcieliśmy się więc podzielić z Wami dla nas wspaniałą informacją, że udało nam się pozyskać działkę pod budowę Hospicjum Stacjonarnego.

Wiemy, że to początek drogi, długiej i na pewno nie łatwej, dlatego mamy zamiar cieszyć się z każdego etapu jaki uda nam się zrealizować.

Scroll to Top