Dary od parafian z Mszany Dolnej

W ubiegły piątek (tj. 26.03.2021r.) cudowni ludzie o wielkich sercach przywieźli do nas zebrane dary od parafian z Mszany Dolnej.

Darczyńcy przekazali nie tylko środki higieniczne w postaci ręczników papierowych, chusteczek pielęgnacyjnych, pampersów, wkładek, podkładów, środków do mycia i pielęgnacji ciała – jakże bardzo potrzebne naszym podopiecznym, ale przekazane zostały także różnego rodzaju bandaże, gazy jałowe, opatrunki czy strzykawki – konieczne i niezbędne w opiece medycznej.

Przekazane zostały również fundusze, za które mogliśmy zakupić ssaki oraz koncentratory tlenu (zakupione zostało 5 ssaków oraz koncentratorów tlenu).

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się i przekazali rzeczy na zbiórkę, a także organizatorom za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.

Przekazaliśmy specjalne podziękowania na ręce organizatorów, w których napisaliśmy:

Święty Jan Paweł II w Liście apostolskim Novo Millennio Ineunte, 2001r. wzywał do miłosierdzia: „Potrzebna jest dziś nowa wyobraźnia miłosierdzia, której przejawem będzie nie tyle i nie tylko skuteczność pomocy, ale zdolność bycia bliźnim dla cierpiącego człowieka, solidaryzowania się z nim, tak aby gest pomocy nie był odczuwalny jako poniżająca jałmużna, ale jako świadectwo braterskiej wspólnoty dóbr”.

Jego słowa bardzo mocno wpisują się w naszą ideę pomocy hospicyjnej, podczas której niesiemy ukojenie chorym w ich własnych domach, gdzie otoczeni rodziną i najbliższymi otrzymują wsparcie nie tylko medyczne czy materialne ale i duchowe.

Jako Hospicjum Domowe Królowej Apostołów działamy już od ponad 10 lat. W tym czasie przekonaliśmy się jak ważna jest pomoc z zewnątrz – wolontariuszy, darczyńców i ludzi dobrej woli, dzięki którym nasi podopieczni oraz ich najbliżsi mogą uwierzyć, ze z chorobą nie są sami – czują, widzą i doświadczają tej pomocy, co daje Im siłę, by iść dalej.

Dziękujemy Wam serdecznie za bezinteresowną pomoc i przekazane dary na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów.

To Wasze „świadectwo  braterskiej wspólnoty dóbr” dzięki temu jesteście „bliźnim dla cierpiącego człowieka”, spełniając tym samym wezwanie św. Jana Pawła II do czynienia miłosierdzia.”

 

Dziękujemy, że jesteście z nami i co roku możemy liczyć na wasze wsparcie!

Scroll to Top