Do czytania

Antonio Socii

„Ojciec Pio. Tajemnica życia”

Fascynująca, bardzo mądra książka nie tylko o Ojcu Pio. Wiele w niej filozoficznych rozważań nad sensem życia i cierpienia. Autor powołuje się  na wybitne osobowości i ich publikacje. Znajdziemy tu wplecione rozważania Jana Pawła II, Benedykta XVI wielu mistyków i świętych. Głęboko porusza prostota tajemnicy Zbawienia przez krzyż oraz naszego w tym współudziału. Dzięki niej człowiek widzi, że każde cierpienie ma sens i jest ceną płaconą przez Chrystusa za nasze uwolnienie od wiecznego potępienia. Nasze cierpienie może stać się również współcierpieniem z Jezusem, przez co nabiera szczególnej wartości.

Naprawdę warto- zmusza do myślenia, odsłania fundamentalne prawdy Kościoła, lektura obowiązkowa dla każdego!!

 

520309fdd7 (1)

Tomasz Dzierzanowski

„Zimne wody styksu”

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda praca lekarza hospicyjnego? Co myśli taka osoba, jak przeżywa swoją pracę i odchodzenia podopiecznych? Odpowiedz na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce „Zimne wody styksu”

Naprawdę warto.

d1d38b3293

 

Radny Pausch

„Ostatni wykład”

Jest to zapis ostatniego wykładu jaki Randy Pausch- nauczyciel akademicki wygłosił dla tłumnie zebranej publiczności. Jego wypowiedzi, bardzo szczere ale i wzruszające podnoszą na duchu, śmieszą, dają do myślenia. Wyłania się z nich obrazcżłowieka pogodzonego ze sobą, wdzięcznego za czas jaki było mu dane przeżyć z bliskimi. Randy nie oszukuje się, wie że jegodni są policzone. Całą jego energia skierowana jest na najbliższą rodzinę, Randy buduje wspomnienia i chce byc przez swoje dziecijak najlepiej zapamiętany.

Gorąco polecam !!

Kasia Dreścik

 

61b0ac68ff

Scroll to Top