Dzień Dziecka 2012

Mimo, że od kalendarzowego święta dzieci minął już tydzień nasz hospicyjny Dzień Dziecka odbył się w niedzielę 10 czerwca 2012. Wybraliśmy ten dzień ze względu na święto naszej patronki Królowej Apostołów, której liturgiczne wspomnienie również przypada 10 czerwca.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Marcina. Pięknej liturgii przewodniczył ks. proboszcz Wacław Bednarz. W naszej modlitwie pamiętaliśmy o chorych i cierpiących oraz ich opiekunach, ofiarowujących swoje życie dla ich dobra i trwających przy nich każdego dnia. Nie zapomnieliśmy też o tych, których nie ma już wśród nas, nasze myśli kierowały się także w ich stronę.

Po wspólnej modlitwie nasze spotkanie przeniosło się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie na naszych małych podopiecznych i ich bliskich czekały już kosze pełne prezentów i słodki poczęstunek. Wspólne gry i tańce pod wodzą niezastąpionej Pani Ani Bubuli i jej bajkowych pomocniczek umilał nam miejscy zespół, w którego szeregach szanse na rozwój swojego talentu znalazły również osoby niepełnosprawne. Niezastąpiona była pomoc licznych wolontariuszy, którzy otoczyli nasze dzieci uwagą i troską, starając się by ten dzień był dla nich jak najbardziej wyjątkowy.

Dodatkową atrakcją był z całą pewnością pokaz zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Wiśniowej. Dzieci miały okazję spróbować polewania wodą z prawdziwego węża strażackiego, mogły przymierzyć hełm, co pieczołowicie staraliśmy się utrwalić na zdjęciach. Ogromnym powodzeniem cieszyło się również zwiedzanie strażackich pojazdów.

Nie wiemy, co przyniosą kolejne miesiące, ale mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy by wspólnie świętować. Tymczasem skreślamy dni do spotkania mikołajkowego. Do zobaczenia 🙂

Scroll to Top