Dzień Dziecka 2014- spotkanie pełne radości

Dnia pierwszego czerwca 2014 roku  nasi najmłodsi podopieczni w raz z rodzicami i rodzeństwem, pracownicy hospicjum Domowego Królowej Apostołów oraz wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjengo „Bądźmy Razem” spotkali się na Mszy świętej w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Marcina w Wiśniowej. Wspólną modlitwę w intencji dzieci pozostających pod opieką Hospicjum i ich rodzin odprawił ks. proboszcz Wacław Bednarz.

Na ołtarzu umieszczona została w pięknym lampionie Iskra Bożego Miłosierdzia przywioziona poprzedniego dnia przez kierownika zakładu, Panią Danutę Kowal, z Łagiewnickiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Mamy nadzieję, że moc tego światła będzie zawze rozświetlać mroki i trudy naszego życia.

Po uroczystej Mszy świętej, wspólnie bawiliśmy się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej. O atrakcje zadbał zespół muzyczny z Harbutowic, nieocenieni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wiśniowej oraz dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej dając pokaz swoich umiejętności recytatorskich. Strażacy przygotowali wyjatkowy pokaz, jak właściwie przeprowadzić reanimację i udzielac fachowej pierwszej pomocy. Uczniami były nie tylko dzieci ale również rodzice. Niezawodna orkeistra, w skład której wchodzą pracownicy i podopieczni warsztatów zajęciowych z Myślenic zadbali o rewelacyjną oprawę muzyczną i poprowadzili wiele wspólnych zabaw. Liczne atrakcje jak przejaźdżki rowerkami po terenie wokół Domu kultury, wspólne tańce i gry, tworzenie pamiątkowych Rodzinnych map poprzez odbijanie swoich dłoni były możliwe dzięki poświęceniu i inwensji naszych młodych wolontariuszy, którzy jak zawsze spisali się na medal.

Dzięki wielu instytucjim i osobom prywatnym udało się nam stworzyć niezapomnianą atmosferę dziecięcej beztroski, za co bardzo dziękujemy, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji Dnia Dziecka.

Scroll to Top