Dzień Opieki Paliatywnej

Opieka paliatywna ma na celu poprawę jakości życia pacjentów i ich rodzin w obliczu chorób przewlekłych, nieuleczalnych lub zagrażających życiu. Obejmuje ona zarówno fizyczne, jak i emocjonalne wsparcie dla pacjentów i ich bliskich.

Opieka paliatywna ma na celu zapewnienie pacjentom i ich rodzinom opieki bezpiecznej i spersonalizowanej – chodzi o to by pacjenci mieli dostęp do leczenia, wsparcia i usług zapewniających im komfort i zmniejszających ból.

Obchody dnia opieki paliatywnej są okazją do zwrócenia uwagi na potrzeby osób, które cierpią z powodu chorób przewlekłych lub nieuleczalnych, a także ich rodzin oraz zaznaczenia jak bardzo taka opieka jest ważna.

Nasza praca to w głównej mierze opieka paliatywna – Hospicjum Domowe Królowej Apostołów zapewnia opiekę w domach osób chorych. Pomagamy zarówno dzieciom chorym onkologicznie i nie tylko jak również dorosłym chorującym na nowotwory. Naszą opiekę roztaczamy również na innych potrzebujących, którzy nie kwalifikują się do opieki refundowanej przez NFZ dzięki powstaniu Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej, która wspiera swoją opieką najbardziej potrzebujących pacjentów będących u kresu życia.

W dniu dzisiejszym warto wspomnieć jak ważna jest opieka paliatywna i pomoc chorym, cierpiącym w ich ostatniej drodze jak również jak ważne jest wsparcie dla rodzin. To pomoc zarówno w czynnościach medycznych i pielęgnacyjnych jak i wsparcie emocjonalne i duchowe. Hospicjum domowe pomaga zaopiekować się i zaspokoić wszelkie potrzeby tego typu – jednak pomoc sąsiedzka czy rodziny nadal jest ważna. Nie zapominajmy o chorych będących pod opieką paliatywną – już sama nasza obecność czy wysłuchanie może sprawić im wiele radości i ulgi.

Korzystając z okazji chcemy podziękować wszystkim naszym pracownikom opiekującym się osobami chorymi paliatywnie za Waszą pracę i zaangażowanie, za wsparcie i profesjonalizm w wykonywanych czynnościach a także za dobre słowo i wsparcie jakie dajecie nie tylko chorym ale i rodzinom. Dziękujemy!

Scroll to Top