Dzisiaj obchodzimy światowy dzień hospicjów i opieki paliatywnej

9 październik

Dzień jak co dzień dla milionó ludzi na całym świecie. Również dla naszebgo zespołu to dzień pełen pracy- wizyt, wyjazdów, opieki.

Dzień ten jednka w specjalny sposób poświęcony jest Hospicjom i Opiece paliatywnej. Temat ten jest często pomijany przez ogólnopolskie media, czasami pojawia się gdzieś z boku, przy okazji. We współczensymświecie śmierć i umieranie są tematami tabu, dziejącymi sie daleko od codzienneg życia. Wyrzuciliśmy z naszej codzienności wszystko co słabe, niedoskonałe.

Zbyt często zapominamy o tysiącach zwykłych ludzi, którzy swoje życie poświęcają opiece nad osobami niepełnosprawnymi i terminalnie chorymi. Zapominamy o ich trudzie, poświęceniu, nieprzespanych nocach, o ich trosce o najdrobniejsze rzeczy dnia codziennego- ciepłej herbacie, uśmiechu na dzień dobry.

Dlatego właśnie pragniemy aby dzień dzisiejszy był okazją do refleksji nad codziennością osób terminalnei chorych i ich opiekunów. Żyją oni wśród nas i są integralną częścią naszego społeczeństwa.

W ich stronę kierujemy wyrazy najwyższego szacunku za podejmowany na codzień trud walki o godne życie, za pogodę ducha i optymizm. Pragniemy podkreślić wielkie serca wszystkich osób na co dzień pracującyh w opiece paliatywnej i hospicyjnej, wszystkich krewnych ofiarujących swoje życie pielęgnacji terminalnie chorych bliskich.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność codziennie, niezmiennie, do końca….

„Śpieszmy się kochać ludzi

Tak szybko odchodzą…”

Scroll to Top