Hospicyjny Dzień Dziecka 2013

W minioną niedzielę, 9 czerwca 2013 roku odbył się kolejny już Hospicyjny  Dzień Dziecka. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy udało nam się zorganizować radosne spotkanie z udziałem naszych najmłodszych podopiecznych oraz dzieci z rodzin osieroconych i ich najbliższych.

Nasze spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele św. Marcina w Wiśniowej, której przewodniczył ksiądz proboszcz Wacław Bednarz.  Następnie zaprosiliśmy licznie zaproszonych gości do budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie czekały kolejne atrakcje. Zespół muzyczny, składający się z uczniów miejscowych szkół i wolontariusze postarali się o odpowiednią oprawę spotkania. Ponadto można było z pomocą „magicznych flamastrów” udekorować dziecięce buźki zmieniając je w motyle, superbohaterów, czy wesołe tygryski.  Nie zawiedli również Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśniowej. Ich pokaz umiejętności zapierał dech w piersiach.  Z pomocą wolontariuszy każde dziecko mogło również pojeździć na specjalnych rowerkach. Wspólne zabawy i tańce to już obowiązkowy punk naszych spotkań.

Cieszy nas obecność wszystkich naszych podopiecznych a w sercach zawsze nosimy pamięć o tych, których już nie ma wśród nas.

Kolejne spotkanie już w grudniu. Do zobaczenia.

Scroll to Top