Konferencja w Radomiu 2016 – nasz stały punkt w rocznym harmonogramie

Co roku Konferencja Hospicyjna organizowana przez Hospicjum Królowej Apostołów przyciąga wolontariuszy hospicyjnych z całej Polski. Nie inaczej było w tym roku. Wspólnie spotkaliśmy się w Radomiu na IX już Konferencji Wolontariatu Hospicyjnego. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Wolontariusz hospicyjny świadkiem Bożego Miłosierdzia”.

Wymianie wiedzy i doświadczenia towarzyszy modlitewne skupienie, Msze święte i konferencje głoszone przez osoby duchowne. Wielość referatów, bogactwo doświadczeń, wybitni prelegenci i goście znani z telewizji i pierwszych stron gazet- to wszystko sprawia, że konferencja jest rok rocznie wydarzeniem przygotowanym na najwyższym poziomie.

Konferencja daje możliwość pogłębienia wiedzy medycznej dzięki prelekcjom głoszonym przez pracowników naukowych uczelni wyższych, pomaga w formacji wolontariuszy hospicyjnych ale również jest szansą nawiązania nowych kontaktów i zawiązania współpracy między poszczególnymi ośrodkami działającymi na terenie naszego kraju.

Pracownicy naszego hospicjum obecni na konferencji zachwycili się przede wszystkim jej tegorocznym poziomem merytorycznym, interesującymi referatami odnośnie medycznych aspektów choroby. Szczególnie ubogacające było spojrzenie na pracę wolontariusza przez pryzmat miłości miłosiernej i poszukiwanie postaw Miłosiernego Samarytanina w codziennej posłudze chorym.

W czasie Mszy św. kończącej tegoroczną konferencję podziękowania na ręce ks. Marka Kujawskiego złożyła Prezes naszej firmy Pani Danuta Kowal. W swoim przemówieniu dziękowała w imieniu wszystkich zebranych  za ogrom pracy, włożone serce, czas i siły by nasze spotkanie przygotowane zostało  na najwyższym poziomie zarówno od strony merytorycznej oraz formacji duchowej.

Nasz zespół zgodnie stwierdził, że każdy z uczestników wiele wyniósł dla siebie z tegorocznego spotkania w Radomiu. Z pewnością  nie zabraknie nas tam za rok!!

Zapraszamy do naszej Galerii >>

 

Scroll to Top