Kto to jest wolontariusz ?

Wolontariusz jest osobą niosącą bezinteresowną pomoc potrzebującym, chorym, starszym. Jego wiek, płeć wykształcenie nie stanowią ograniczenia a wręcz przeciwnie- wnoszą bogactwo różnorodnych osobowości . Wolontariat to nie tylko akcje i kwesty, ale również nieodpłatne służenie swoja wiedzą np. doradztwo prawne, czy użyczanie transportu. Wolontariusze samą obecnością czynią wiele dobra, dzieląc się swoimi pasjami ubogacają życie swoich podopiecznych. Ich praca to drobne rzeczy w wielki sposób ułatwiające chorym codzienne życie.

W bieżącym roku szkolnym zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania organizowane przez nasze hospicjum we współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicyjnym „Bądźmy razem”. W sobotnie popołudnia organizowane będą spotkania integracyjne, warsztaty plastyczne, szkolenia z zakresu komunikacji, pomocy medycznej i wiele innych.

Dopełnieniem będą organizowane przez nas cyklicznie wydarzenia jak zaduszna Msza święta, hospicyjne Mikołajki czy w dalszej perspektywie, Dzień Dziecka. Pragniemy zachęcić wszystkie osoby czujące wewnętrzną potrzebę pomagania do aktywnego udziału w życiu naszej małej społeczności.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !!

Scroll to Top