Podziękowania dla OSP Wiśniowa

W minioną sobotę (tj. 14.12.2019) wraz ze strażakami z OSP Wiśniowa przewieźliśmy łóżko dla jednego z naszych podopiecznych.

Pan Józef jest osobą samotną. Otaczamy go opieką Hospicjum Domowego dla Dorosłych już od jakiegoś czasu. Jednak choroba postępuje, a wersalka na której spał do tej pory, utrudniała pielęgnację, była niewygodna, zwiększała ryzyko pojawienia się odleżyn i stwarzała niebezpieczeństwo upadku, co dla osoby samotnej, osłabionej przez chorobę, jest bardzo niebezpieczne.

Pan Józef, nie dość, ze mieszka sam, to dodatkowo do jego posesji nie ma dojazdu. Aby do niego dotrzeć trzeba przejść ścieżką między strumieniem, przez lasek i krzaki, co znacznie utrudniało dowiezienie łóżka medycznego do jego domu. Na szczęście z pomocą przyszli nam strażacy z OSP Wiśniowa.

Bardzo serdecznie dziękujemy Prezesowi OSP Wiśniowa Panu Piotrowi Węglarzowi i druhom, którzy bezinteresownie pomogli nie tylko przewieźć ale i przenieść łóżko do naszego pacjenta.

Druhowie, wasza pomoc jest nieoceniona, cieszymy się, że zawsze możemy na Was liczyć i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Pan Józef, dzięki pomocy, cieszy się łóżkiem, które poprawiło komfort i jakość jego życia w tym ciężkim czasie, jakim jest choroba. Takie sytuacje jak ta, pokazują nam jak bardzo potrzebne jest hospicjum stacjonarne.

Scroll to Top