Pomóż w zakupie karetki hospicyjnej

Apel Stowarzyszenia Hospicyjego „Bądźmy Razem” w kwestii zakupu nowej karetki hospicyjnej.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

W wyniku powodzi, która miała miejsce na terenie Gminy Wiśniowa i okolic w nocy z 5 na 6 sierpnia w trudnej sytuacji znalazło się Hospicjum Domowe Królowej Apostołów z Wiśniowej, które wspiera nasze Stowarzyszenie. W garażu, w siedzibie Hospicjum, zlokalizowanym w pobliżu rzeki Krzyworzeka, zalana została prawie do poziomu dachu jedyna karetka, którą zespół hospicyjny docierał do chorych w pięciu powiatach – od Kęt, przez Andrychów, Kalwarię, Myślenice aż po Nowy Sącz. Pojazdem tym także przewoziliśmy, w razie potrzeby, chorych do szpitala, na badania czy na nasze spotkania integracyjne. Samochód został oddany do osuszenia i naprawy, ale proces ten potrwa i nie ma pewności czy uda się przywrócić samochód do sprawności. Na razie zastępczy samochód wypożyczyło naszemu Hospicjum zaprzyjaźnione Hospicjum z Radomia.

Konieczne jest pilne zakupienie nowej karetki. To dla nas niespodziewany i trudny do poniesienia wydatek tym bardziej, że hospicjum ma obecnie wiele potrzeb związanych z zakupem kosztownego sprzętu medycznego i łóżek rehabilitacyjnych dla chorych.

KARETKA HOSPICYJNA PO NOCNEJ ULEWIE

 

 

 

Hospicjum potrzebuje pomocy, aby karetka znów mogła pojawiać się na naszych drogach i niezwłocznie docierać z pomocą do potrzebujących chorych. 

Dlatego nasze Stowarzyszenie organizuje akcję pomocy w zakupie karetki hospicyjnej.  Będziemy kwestować na ten cel w okolicznych parafiach we wrześniu i październiku. Zwracamy się także z indywidualnymi prośbami do miejscowych przedsiębiorców i instytucji. Ogłosimy na ten cel zbiórkę publiczną. Na zakup samochodu przeznaczymy także część środków pochodzących z tegorocznego 1 procenta podatku, jaki Państwo nam przekazaliście. 

Można włączyć się w pomoc przekazując darowiznę na nasze konto w BS Dobczyce: 62860200000008002647500001 z dopiskiem: darowizna na zakup karetki.Będziemy zobowiązani za wpłatę każdej kwoty.

Scroll to Top