Prasowe doniesienia o spotkaniu mikołajowym 2012

Prasowe doniesienia o spotkaniu mikołajowym 2012

W Gazecie Myslenickiej z dnia 14 lutego 2013 roku (NR 6/830 ROK XXIII) oraz na stronie internetowej Urzedu Gminy Wiśniowa znalazł się artykuł relacjonujący mikołajowe spotkanie podopiecznych naszego Hospicjum i Stowarzyszenia hospicyjnego „BĄDŹMY RAZEM”.

Treść artykułu znajdą Państwo poniżej:

Mikołaj w Wiśniowej

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Hospicyjne „BĄDŹMY RAZEM” we współpracy z Hospicjum Domowym Królowej Apostołów i Urzędem Gminy Wiśniowa zorganizowało akcję mikołajkową dla podopiecznych hospicjum – chorych dzieci i dorosłych, mieszkańców powiatu myślenickiego i sąsiednich a także chorych, niepełnosprawnych i rodzin potrzebujących z gminy Wiśniowa.

Zorganizowaliśmy dla nich mikołajowe spotkanie integracyjne oraz korowód św. Mikołaja, który dotarł z życzeniami, piosenką i prezentami do oczekujących ich z wytęsknieniem dzieci i dorosłych. Obdarowaliśmy prezentami 50 chorych dzieci oraz 90 rodzin potrzebujących. W spotkaniu integracyjnym wzięło udział blisko 100 osób.

Organizacja tych wydarzeń jest możliwa tylko dzięki wspólnej pomocy ludzi dobrej woli. Wolontariusze Stowarzyszenia dopisali jak zwykle. Do akcji przygotowywali się wiele tygodni wcześniej pod okiem Pani Elżbiety Koniecznej – koordynatora wolontariatu młodzieżowego, która kierowała całą akcją mikołajkową i Kasi Ziółkowskiej, psycholog pracującej z rodzinami hospicyjnymi, która przygotowała młodzież do profesjonalnej pomocy chorym dzieciom. Liczny orszak wolontariuszy w żółtych hospicyjnych koszulkach pełnił wiele ważnych funkcji w czasie akcji: zadbali o prezenty, przygotowali program artystyczny, towarzyszyli chorym dzieciom podczas spotkania, z dużym zaangażowaniem dbali o to aby z twarzy dzieciaków nie zniknął uśmiech.

W akcję włączyli się jak co roku także uczniowie okolicznych szkół: ZPO z Wiśniowej, Lipnika, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzemeśni, Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Czechówce. Korowód nie byłby tak wyjątkowy bez zwyczajowego już udziału Druhów miejscowych OSP (z Wiśniowej, Węglówki, Lipnika i Poznachowic Dolnych) – dzięki nim, mimo trudnych zimowych warunków, orszak Mikołajowy dotarł do najdalszych zakątków naszych miejscowości.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi wolontariuszy, Przyjaciół i Darczyńców, którzy wspierają nas finansowo i rzeczowo jesteśmy w stanie rozwijać zainicjowane przez nas dzieło hospicyjnej pomocy. Wszystkim, którzy nas wspierają serdecznie dziękujemy!

 

Tekst: Prezes Stowarzyszenia Ewa Dudzik-Urbaniak

Scroll to Top