Rajd  „Przez Europę dla polskich hospicjów”

Jak piszą na swojej stronie:

„Rajd „przez Europę dla polskich hospicjów” to 7-dniowy, 880 km rajd rowerowy przez piękne zakątki Austrii, Węgier, Słowacji i Polski – z Wiednia do Krakowa przez historyczne miasta, śliczne wioski i malownicze krajobrazy.

Odwiedzi na trasie polskie hospicja, które otrzymają sprzęt od Fundacji. Patronami honorowymi rajdu są: Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Rio, oraz Damian Zieliński, olimpijczyk i wielokrotny mistrz Polski i Europy w kolarstwie torowym.

W rajdach uczestniczą kolarze z Polski, Wielkiej Brytanii, Kanady i Ameryki. Co roku trasę przejeżdża ok. 20 rowerzystów,  inni dołączają na krótszych odcinkach. ” 

W ubiegły czwartek (tj. 4.06.2019) kolarze biorący udział w rajdzie zawitali u Nas, przekazując nam koncentratory i ssak, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy! To dzięki właśnie takim osobom nasi podopieczni, jak i my sami, czujemy, że nie jesteśmy sami i możemy liczyć na wsparcie cudownych osób o wielkich sercach!

 

Zachęcamy do przeczytania bloga z ich podróży, na którym opisane są zmagania kolarzy w trasie oraz piękne zdjęcia, także z wizyty u nas! link do strony 

 

 

 

Scroll to Top