Relacja z tegorocznej mszy świętej w intencji naszych podopiecznych

26 paźdzernika 2013 roku została odprawiona Msza święta w intecji podopiecznych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów.

Pracownicy hospicjum, wolontariusze i bliscy zmarłych podopiecznych zgromadzili się spobotniego popołudnia w kościele parafialnym w pod wezwaniem św. Marcina w Wiśniowej, aby wpsólnie modlić się za zmarłych pacjentów. Mszę świętą sprawował ks. Stanisław Figura, za co mu z całego serca dziękujemy.

Młodzież zaangażowana w ruch wolontaryjny przy naszym hospicjum wraz z dorosłymi wolontariuszami i pracownikami hospicyjnymi zadbała o wystrój świątyni oraz oprawę artystyczną. W czasie wpólnej modlitwy wiernych wybrzmiały nazwiskach wszystkich 143 zmarłych, którzy odeszli od nas w minionym roku. Każdą osobę upamiętniał płonący znicz.

Bardzo ucieszyła nas ogromna liczba rodzin przybyłych, aby wspolnie z nami modliś się w wspominać, tych, ktrych już nie ma.

Jesienne spotkanie było równocześnie okazją do zainicjowania jesienne edycji „Pól Nadzieii”. Po Mszy św. zaprosiliśmy wszystkie rodziny do wspólnego sadzenia żonkili będących symbolem ruchu hospicyjnego. Każdy kwitnący wiosną kwiat staje się nie tylko symbolem nadziei ale upamiętnia osobę, nad która z troską i miłością pochylali się w czasie choroby bliscy.

Piękna pogoda i ciepłe promienie jesiennego słońca spariły, że byłą to przepiękna i bardzo wzruszajaca uroczystość.

Galeria zdjęć jedynie w części oddaje atmosferę tamtego dnia.

Teraz będizmey wyczekiwać wiosny i podziwiać żółte główi wlewajace w nasze serca nową nadzieję na lepsze jutro.

Dyrekcja i pracownicy hosicjum pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym oraz osobom duchowo łączącym się z nami w czasie Mszy świętej.

Wasi bliscy na zawsze pozostaną w naszych sercach.

Scroll to Top