VIII Memoriał Kazimierza Bubuli

Pomysł zorganizowania zawodów memoriałowych w biegach narciarskich dla uczczenia pamięci Kazimierza Bubuli zrodził się kilka dni po jego śmierci. Pomysłodawcą memoriału był dziennikarz Gazety Krakowskiej: Wojciech Gorczyca[2004], który na łamach w/w dziennika umieścił propozycję rozgrywania corocznych zawodów w biegach narciarskich dla młodzieży szkolnej. Zamierzenie to oficjalnie przedstawiono w dniu 2 kwietnia 2002 roku na corocznym spotkaniu członków klubu w Urzędzie Gminy w Wiśniowej, podczas którego zakończono i podsumowano sezon oraz wręczono nagrody dla wyróżniających się zawodników. Zostało ono zaakceptowane przez Irenę Bubulę – małżonkę zmarłego, przewodniczącego rady gminy: Władysława Maja, wójta: Juliana Murzyna i jego zastępcę: Jacka Węglarza oraz dyrektorki: Szkoły Podstawowej w Wiśniowej- Grażynę Dudzik i Gimnazjum- Teresę Węglarz.

Przyjęto, że celem zawodów będzie: – uczczenie pamięci zmarłego 22 marca 2002 roku Kazimierza Bubuli – promocja Gminy Wiśniowa – popularyzacja narciarstwa biegowego wśród młodzieży szkolnej.

Była to bardzo udana impreza. Dopisali liczni uczestnicy,a nasz zespół pielęgniarek stanowił tzw. Obstawę Medyczną. Zwycięzcą gratulujemy i czekamy na kolejne zawody- za rok

Tekst: M. Pazdur

Scroll to Top