Walentynki

Dziś obchodzimy dzień zakochanych. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Święto zakochanych to dzień, który kojarzy się z zakochanymi parami i amorkami. Większość zakochanych par obdarowuje się w tym dniu drobnymi upominkami.  Jest to dzień wyznawania sobie miłości, również takich ukrytych, bardzo często w formie kartek walentynkowych, serduszek, bombonierek i kwiatów.  

My, w tym dniu, w którym celebrowana jest miłość, chcieliśmy zwrócić uwagę na potrzebę okazania miłości i troski wobec terminalnie chorych osób. Okazywać miłość można każdemu w różny sposób – nie tylko przez upominki w kształcie serduszek, ale również przez opiekę, dobre słowo.

Dla wielu par dzisiejszy dzień jest jednym z najważniejszych w życiu, mężczyźni często decydują się na oświadczyny i deklaracje na dalsze wspólne życie. Chcemy złożyć wszystkim zakochanym najlepsze życzenia i ogromu miłości, a jednocześnie zachęcamy do wsparcia.

W uroczystym dniu ślubu zamiast kwiatów można wesprzeć naszych podopiecznych zachęcając gości weselnych aby zamiast kwiatów przynieśli artykuły szkolne dla najmłodszych podopiecznych czy wsparli naszą działalność niewielkim datkiem do puszki. Jeśli zdecydujecie się na taki gest to zapraszamy do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną.

Scroll to Top