Współpraca z Seniorami Gminy Wiśniowa

W pierwszych dniach września miała miejsce kolejna już Gminna Rada Seniorów w Wiśniowej. Odbyła się ona 7 września 2016 w Sali Obrad Urzędu Gminy w Wiśniowej. Tym razem na spotkanie to została zaproszona również Prezes naszego Hospicjum Domowego Królowej Apostołów Danuta Kowal w celu przedstawienia krótkiej prezentacji dotyczącej działalności naszej firmy.

W czasie swojego wystąpienia Pani Prezes starała się skupić na dwóch kwestiach. Pierwszą było przedstawienie zasad działania naszego zespołu hospicyjnego oraz przybliżenie innych dostępnych usług medycznych, które świadczy nasza firma. Szczególnie ważne było rozpowszechnienie informacji o możliwości wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego i specjalistycznych łóżek dla osób chory. Seniorzy byli zainteresowani zwłaszcza tą kwestią.
Drugim równie ważnym celem spotkania było zachęcenie seniorów do włączenia się w wolontariat na rzecz innych osób starszych i chorych. Jak wiadomo, obecnie wielu emerytów pozostając w dobrym zdrowiu chętnie poświęca swój czas na rzecz innych. Z tego względu wzrost liczby wolontariuszy wśród osób starszych mógłby wnieść zupełnie nową jakość do opieki nad osobami starszymi.

Całe spotkanie, na którym omawiano wiele istotnych dla seniorów spraw przebiegło w miłej atmosferze końca lata. Mamy nadzieję, że poza dobrymi wspomnieniami pozostawi trwały ślad wśród obecnych i przyniesie wymierne owoce stałej współpracy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Urzędu Gminy Wiśniowa >> czytaj.

Scroll to Top