X Ogólnopolska Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego 6-8.10.2017

Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu w dniach 6-8.10.2017 już po raz 10 zorganizowało Ogólnopolską Konferencję Wolontariatu Hospicyjnego, tym razem pod hasłem „Idźcie i głoście w posłudze hospicyjnej”.

Konferencja co roku przyciąga wielu wolontariuszy i pracowników hospicjów z całej Polski, oraz najlepszych w dziedzinie prelegentów. Tak było również i tym razem. Na konferencji nie zabrakło pracowników i wolontariuszy z naszego wiśniowskiego Hospicjum.

Konferencję rozpoczął wykład „Wiara w Jezusa Chrystusa nie będąca teorią lecz życiem” wygłoszony przez ks. dr Jacka Kucharskiego.
kolejnym punktem była Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta, której przewodniczył ordynariusz radomski ks. bp Henryk Tomasik.

Drugi dzień konferencji – pełen wrażeń – rozpoczynał się od wspólnej Mszy świętej, po czym ks. Marek Kujawski rozpoczął konferencję krótką przemową o historii Hospicjum, miłosierdziu i niesieniu pomocy potrzebującym i chorym.

Pierwszy wykład wygłosiła dr Beata Antoszewska, która poruszyła temat wiary w pracy lekarza. Kolejnie wykłady poruszały tematy opieki i rozmowy z dziećmi o chorobie i śmierci, posługi hospicyjnej, godności w chorobie, seniorów, przeżyć lekarzy i motywów pracy w hospicjum, wolontariatu. Dzień pełen wiedzy kończył koncert Antoniny Krzysztoń – „W poszukiwaniu prawdy”.

Trzeci dzień naszej konferencji rozpoczął się wykładem ks prof. dr hab. Waldemara Chrostowskiego, na temat uczynków Miłosierdzia w perspektywie posługi Hospicyjnej. kontynuacja wykładów, które poruszały najróżniejsze tematy związane z posługą i pracą w hospicjum, chorymi.

Dzień trzeci kończyły podziękowania i Msza św. Dziękczynna, której przewodniczył ks. dr Zenon Hanas, która zakończyła się błogosławieństwem wszystkich uczestników konferencji.

Nasi pracownicy, którzy uczestniczyli w konferencji, byli pod ogromnym wrażeniem. Dobroć płynąca z każdej strony przenikała serca i umysły. Uczestnictwo w konferencji sprawiło, że z jeszcze większym zapałem i troską oraz dobrocią i wiedzą wracamy do pomocy potrzebującym.

 

Rozpoczynająca Konferencję Msza św.
Rozpoczynająca Konferencję Msza św.

 

poranna Msza św. na auli (Wolontariusze i pracownicy naszego Hospicjum)

 

Uczestnicy konferencji

             

             

Wystąpienia prelegentów

 

 

Wspólne zdjęcie prelegentów

 

Różaniec Do Granic

 

Koncert Antoniny Krzysztoń

 

Wolontariusze

 

Zdjęcia własne oraz pochodzące ze strony www.hospicjum.radom.pl gdzie można znaleźć fotorelacje oraz nagrania z wystąpień prelegentów.

 

 

 

Scroll to Top