XI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA WOLONTARIATU HOSPICYJNEGO

XI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA WOLONTARIATU HOSPICYJNEGO

Każdej jesieni spotykamy się z osobami z całego kraju i nie tylko, na ogólnopolskiej konferencji w Radomiu. W tym roku, to już XI edycja, w której uczestniczyliśmy w dniach 12-14 listopada.

Konferencja odbyła się pod hasłem „Darmo dostaliście – darmo dawajcie„.

Hasło tegorocznej konferencji skłania nas do przemyśleń na temat wolontaryjnej pomocy – dawania nie tylko rzeczy fizycznych, ale także siebie, swojego czasu, emocji, dobroci.

Prelegentami na konferencji byli liczni profesorowie i wykładowcy, doświadczeni w posłudze chorym wolontariusze oraz lekarze, pielęgniarki, teolodzy, bibliści, psycholodzy, psychoonkolodzy, pedagodzy a także specjaliści innych dziedzin wiedzy i nauki – nie tylko z Polski ale również z hospicjów z innych krajów europejskich.

Konferencja rozpoczęła się uroczystą mszą świętą, w Kaplicy kościoła Królowej Apostołów, gdzie nastąpiło zawiązanie wspólnoty.

Kolejnego dnia, rozpoczętego wspólnym posiłkiem oraz modlitwą, uczestniczyliśmy w licznych wykładach, których tematy oraz prelegentów można zobaczyć w dołączonym do wpisu programie konferencji. Intensywny dzień pełen wiedzy zwieńczył przepiękny i wzruszający koncert „Największa jest miłość” Antoniny Krzysztoń.

Następnego dnia, również spotkaliśmy się na sali konferencyjnej by ponownie uczestniczyć w prelekcjach.

Na zakończenie konferencji odbyła się uroczysta Msza św. w 15 lecie HOSPICJUM KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW
przewodniczy prowincjał xx. Pallotynów ks. dr Zenon Hanas z Warszawy. Msza zwieńczona została Błogosławieństwem uczestników konferencji.

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym, głebokim, pełnym wiedzy i doświadczeń spotkaniu. Dało nam to wiele siły do dalszej pracy.

Dla chętnych, którzy chcą zapoznać się z programem konferencji i poruszanymi tematami, dołączamy program konferencji: Program_konferencja_2018.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzeń, która znajduje się na fanpage’u hospicjum w Radomiu (link)

 

 

 

 

Scroll to Top