Zdjęcia z Gali Jubileuszowej

Trochę czasu już minęło, a my nadal żyjemy wspomnieniami z tego dnia!

Z Poniższego artykułu możecie dowiedzieć się kto z nami był, jak wyglądała uroczystość oraz zobaczyć zdjęcia z całego wydarzenia!

29.06.2019 roku mieliśmy zaszczyt zorganizować uroczystą Galę Jubileuszową XX-lecia działalności naszej firmy MEDI KOMPLEKS oraz X-lecia działającego w jej ramach Hospicjum Domowego Królowej Apostołów.

Uroczystość rozpoczęła się koncelebrowaną Mszą św. dziękczynną z prośbą o Błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski, którą prowadzili księża: Marek Kujawski, Tomasz Bajer – wygłosił przepiękne, wzruszające kazanie; Wacław Bednarz, Janusz Widur, Jerzy Raźny. Każdemu z księży jeszcze raz dziękujemy!

Jubileuszową Mszę Świętą uświetnił przepiękny śpiew Chóru Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Ich działalność to wyraz ogromnej pasji i wielkich, ciepłych serc, a śpiew przywodzi na myśl słowa św. Augustyna „Kto śpiewa, dwa razy się modli”, jednak Oni tak pięknie śpiewają, z głębi swoich serc, że podejrzewamy, iż kto śpiewa z Nimi, dwadzieścia razy się modli. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Po Mszy św. wszyscy zaproszeni goście oraz pracownicy udali się do OTW Lubomir, gdzie Galę Jubileuszową, w imieniu zarządu, rozpoczęła prezes Danuta Kowal, wspominając początki działalności. Nie było łatwo, bowiem „Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść po schodach” – te słowa świetnie opisują drogę do miejsca, gdzie teraz jesteśmy.

Po wystąpieniu Pani Prezes miała miejsce premiera filmu reklamowego (który już niebawem będzie można obejrzeć na naszej stronie) oraz podziękowania dla współpracujących z nami instytucji oraz dla pracowników, bez Nich nie byłoby Nas tutaj, a także zaprzyjaźnionych firm – w końcu „nic tak firmy nie rozkręca, jak rosnąca konkurencja”.

Całą uroczystość prowadzili: kierownik, psycholog – Katarzyna Dreścik oraz fizjoterapeuta – Dariusz Piotrowicz – dziękujemy, byliście najlepszymi konferansjerami jakich mogliśmy sobie wymarzyć.

Na gali gościliśmy m.in. Wice Starostę Powiatu Myślenickiego Rafała Kudasa, który oprócz gratulacji od siebie, przekazał List Gratulacyjny od Starosty Powiatu Myślenickiego – Józefa Tomala. Był z Nami również wójt Gminy Wiśniowa – Bogumił Pawlak, który składał gratulacje nie tylko jako przedstawiciel władz gminnych, ale także mówił z głębi serca.

Po podziękowaniach dla Wójta Gminy Wiśniowa odczytaliśmy również listy gratulacyjne od Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej Anny Białoń – Janusz oraz Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Pielęgniarstwa Rodzinnego Izabeli Ćwiertni, które niestety nie mogły osobiście wziąć udziału w Gali Jubileuszowej.

Gościliśmy również Przewodniczącego Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Pana Tadeusza Wadasa a także Sekretarza Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Pana Stanisława Łukasika. Pan Tadeusz Wadas przekazał nam przepiękny obraz przedstawiający bł. Hannę Chrzanowską – pionierkę pielęgniarstwa społecznego (zachęcamy do poszukania informacji na jej temat).

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach Pana Adam Styczeń, przekazał nam list gratulacyjny, który podobnie jak inne od osób nieobecnych, został odczytany podczas Gali.

Następnie dziękowaliśmy i przyjmowaliśmy podziękowania od zaprzyjaźnionych pielęgniarek, które w podobnym okresie rozpoczynały swoją działalność – Bogusławie Zyznawskiej (NZOZ OPIEKA s.c.), Krystynie Miszczyk (Profilaktyka i Zdrowie), Janinie Kluska (UFNOŚĆ s.c.), Marii Urbańskiej (NZOZ Pielęgniarek i Położnej TROSKA).

Ksiądz Marek Kujawski, który przewodził Mszy Świętej, również jako dyrektor Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Radomiu, będąc na Gali, przyjął od nas podziękowania za wsparcie i współpracę. Od Księdza usłyszeliśmy wiele pięknych słów, przekazał on pani Prezes oraz paniom Wiceprezes piękne księgi pamiątkowe.

Nie mogło zabraknąć podziękowań dla „Bądźmy Razem” Stowarzyszenia Hospicyjnego w Wiśniowej, które złożyliśmy na ręce prezes Ewy Dudzik-Urbaniak. Jednocześnie na nasze ręce przekazany został list gratulacyjny z pięknymi życzeniami od Zarządu oraz wolontariuszy „Bądźmy Razem” – dziękujemy jeszcze raz za owocną współpracę i liczymy na jej kontynuację w tym co czeka nas dalej.

„Człowiek Instytucja” – tak można nazwać dr n. farm. Krystiana Sodzawicznego, dyrektora Apipol Farma, dzięki któremu nawiązaliśmy współpracę z Francuską organizacją humanitarną – Pharmace Humanitare Internationale Berry (o spotkaniu z jej przedstawicielami i podziękowaniach dla nich pisaliśmy tutaj). Przekazaliśmy serdeczne podziękowania za owocną i długoletnią współpracę, usłyszeliśmy piękne słowa, dziękujemy jeszcze raz!

Pozostając nadal w nurcie wolontariatu oraz pomocy – dziękowaliśmy wolontariuszkom, które prężnie działają w naszych filiach, a także Gminnemu Związkowi Ochotniczych Straży Pożarnych RP (podziękowania odebrali Jan Świerszcz oraz Ryszard Dudzik) oraz prezesom lokalnych OSP z Wiśniowej, Lipnika, Poznachowic Dolnych, Wierzbanowej, Kobielnika, Glichowa i Węglówki, za bezinteresowną pomoc.

Kolejne podziękowania złożyliśmy lekarzom – zostały przekazane na ręce dr Marii Cygan, która jest kierownikiem medycznym. podziękowaliśmy wszystkim obecnym z nami w ten dzień lekarzom. Wzruszającym był gest dr Władysławy Misiarz, która przekazała własnoręcznie upieczone pierniczki w kształcie serc!

Jako, że „początek jest najważniejszą częścią pracy” szczególnie dziękowaliśmy tym pracownikom, którzy są z Nami od początku: dr Marii Cygan, Marii Zając, Annie Szymoniak, Annie Irzyk, Annie Kowalczyk, Dorocie Cyrek oraz Dariuszowi Piotrowicz. Nie sposób wyrazić wdzięczności jaką mamy, że nadal jesteście z nami i mamy nadzieję, że będziecie dalej – łatwo Was nie oddamy.

Po sentymentalnych chwilach podziękowania złożyliśmy pracownikom Filii nr 1 w Andrychowie, Filii nr 2 w Nowym Sączu, Filii nr 3 w Kętach, Filii nr 5 w Tarnowie – obecnym dziękujemy, że byliście z nami w tym uroczystym dniu i mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście! Cudownie się było spotkać we wspólnym gronie, nie jest to zbyt często możliwe, tym bardziej nam miło.

„Nareszcie nadszedł czas, żeby zająć się tym, co tak naprawdę zawsze chciałeś robić kiedy już dorośniesz!” – tymi słowami odprawiliśmy na emeryturę naszego kierowcę – Henryka Kowala, co przysporzyło wiele śmiechu ale i wzruszeń.

Na koniec podziękowaliśmy zaprzyjaźnionym firmom – praktyka lekarska Elżbieta Wodniak, Specjalmed, Pemed, Georg, Paolodent, Fizjomed. Jak wspomnieliśmy na początku tego tekstu: „Nic tak firmy nie rozkręca jak rosnąca konkurencja” – cały czas się prężnie rozwijamy, również dzięki Wam. Od przedstawicieli firm usłyszeliśmy wzruszające słowa podziękowań i podziwu, inspiracji i zapału do dalszej pracy. Jak to się mówi – był to „miód dla naszych uszu”, nie zabrakło też kręcących się w oku łez wzruszenia.

Te wyżej wspomniane łzy wzruszenia polały się jednak dopiero przy cudownych, osobistych podziękowaniach od dzieci pani Prezes Danuty Kowal dla niej oraz jej męża. Chyba każdy z nas chciałby usłyszeć coś takiego od swoich dorosłych już dzieci, pozazdrościć. Nas rozpierała duma, że mamy taką Prezes a ich, że mają takich rodziców.

Wzruszeniom nie było końca – nastąpiły podziękowania od pracowników! dla zarządu – prezes Danuty Kowal jak i Zofii Buraczek i Barbary Lechwar, które w imieniu wszystkich Nas przekazała delegacja. Oprócz kwiatów Panie z zarządu otrzymały szklane statuetki oraz pióra, którymi, mamy nadzieję, będą podpisywać kolejne kontakty przez następne dwadzieścia lat!

Dopiero po tych chwilach przyszła kolej na prawdziwe zakończenie – odśpiewanie „sto lat”, wzniesienie toastu szampanem i wspólne krojenie jubileuszowego tortu (był nie tylko piękny ale i przepyszny). Zakończenie zwieńczyła swoim wokalnym występem Karolina Szczurowska – młoda artystka, z pięknym głosem – dziękujemy, że dla na zaśpiewałaś!

Wszystkim, którzy byli, którzy pomagali, organizowali i świetnie się bawili serdecznie dziękujemy jeszcze raz!

Poniżej zdjęcia, gości, pracowników – nas – zapraszamy do oglądania!

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top