Do powodzi – kto nam pomaga, co „mówią media”; Aktualizacja

Po dramatycznej ulewie jaka nawiedziła naszą miejscowośc życie powoli wraca na stare tory. Ale nic już nie będzie takie jak przed ulewą- zerwane drogi i mosty, uszkodzone dojazdy do wielu gospodarst i lęk przed kolejnymi opadami na stałe wpisały się w realia życia naszej społeczności.

Dla nas ulewa była szczególnie dotkliwa z powodu utraty KARETKI HOSPICYJNEJ. Dotychczas to właśnie ona umożliwiała nam dotarcie do wielu chorych zamieszkałych w trudnodostępnych terenach. Całodobowa dostępność samochodu była przede wszytkim zabezpieczeniem dla chorych, mogącyhc liczyć na naszą pomoc i niejednokrotnie pilny transport. Dlatego to właśnie chorzy najmocniej odczuwają obecnie brak dyspozycyjności hospicyjnego środka transportu.

Niestety, żółty samochód, tak mocno wpisany w nasz krajobraz zabrała woda …

Zaróno media lokalne jak i wolontariusze postanowili właczyć się w wielką akcję na rzecz kupienia nowej karetki.

Szczególnie pragniemy podkreślić zaangażowanie dówch wolontariuszy :

Pana Bogdana Maliny z Trzemeśni i Darka Nowogórskiego z Gruszowa, którzy wytrawle kontaktują się z wieloma firmami w celu zgormadzenia choć części niezbędnych środków.

Również w Dzienniku Polskim (Dziennik Polski, środa, 27 sierpnia 2014 r. ) ukazał się wywiad dotyczący strat jakie poniosło nasze hospicjum w wyniku ulewy.

Hospicjum Domowe Królowej Apostołów z Radomia użyczyło nam jednej ze swoich karetek byśmy w  tym trudnym okresie przejściowym mieli szansę dotarcia do wszystkich potrzebujących tego chorych.

 

Zachęcamy również do obejrzenia reportażu wyemitowanego w środym wydaniu Kroniki Krakowskiej.

AKTUALIZACJA !! Najnowasze doniesienia o naszych staraniach o pozyskanie karetki Kronika Krakowska 05.10.2014

Scroll to Top