Jesienna Msza święta w intencji zmarłych podopiecznych

Doroczna Msza św. w intencji zmarłych podopiecznych naszego hospicjum odbyła się w tym roku w niedzielę 23 października. Wspólnie z pracownikami i wolontariuszami hospicyjnymi ze stowarzyszenia „Bądźmy Razem ”modliły się licznie przybyłe rodziny zmarłych pacjentów.  Wyczytaliśmy w tym roku aż 155 nazwisk chorych w tym jednego dziecka. Wspominając tych, którzy przeminęli zapaliliśmy w ich intencji światła świec, symbole naszej pamięci i zanoszonej do Boga modlitwy. Był to najbardziej wzruszający moment liturgii.

Po mszy św. zaprosiliśmy wszystkich obecnych do zasadzenia cebulek żonkili na naszym hospicyjnym Polu Nadziei. W ciepłym świetle jesiennego słońca i w pięknych okolicznościach przyrody każdy mógł zasadzić żonkilową cebulkę symbolizującą zmarłego krewnego.

Rozkwitłe wiosną kwiaty niosą ze sobą rok rocznie przesłanie nadziei na nowe życie, przypominając równocześnie tym, którzy pozostali, o zmarłych bliskich.

Wszystkim pragniemy podziękować za obecność i wspólną modlitwę. Choć życie toczy się dalej już zawsze będziemy pamiętać o tych, którzy odeszli przed nami.

Również „Dziennik Polski”  na swoich łamach pisał o niedzielnej mszy św. Więcej na ten temat można przeczytać >> tutaj.

Zapraszamy też do Galerii.

MMS_6076 MMS_6122

 

Scroll to Top