Kiedy zgłosić się do hospicjum?

Kiedy zgłosić się do hospicjum ❔
W ostatnim czasie coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, w których chorzy i ich rodziny za późno zgłaszają się do hospicjum. Bardzo często słyszymy:

💬,,Chciałam zgłosić babcię do hospicjum, nie radzimy już sobie z bólem i wymiotami. Babcia bardzo cierpi (….)”

💬,, Mojej mamie coraz ciężej się oddycha i ma coraz słabszy apetyt (…)” – w tym ostatnim przypadku zgłoszenie do naszej opieki wpłynęło za późno. Chory nie doczekał się przyjazdu naszego zespołu.

💓Zwracamy się do wszystkich z apelem. Jeżeli znacie osoby, które wymagają opieki hospicyjnej powiedzcie im, że czas przyjęcia do hospicjum jest ogromnie ważny. Tylko dzięki wczesnym wykrywaniu dolegliwości możemy skutecznie leczyć takie objawy jak: ból, duszność, zaparcia, wymioty, spadek apetytu i nastroju oraz agresja. Możemy już od pierwszych dni edukować jak opiekować się chorym i jak mu pomagać. Jednocześnie zapewniając stale wsparcie o każdej porze dnia i nocy. Obecnie mamy bardzo dużą ilość zgłoszeń, a staramy się przyjmować każdego jak najszybciej. Niestety duża ilość zgłoszeń powoduje że czas przyjęcia się wydłuża.

  1. Przyjmujemy chorych ze zdiagnozowaną jednostką chorobową zgodnie z Załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie opieki paliatywnej i hospicyjnej.
  2. Zakończenie leczenia przyczynowego
  3. Kwalifikację do opieki dokonujemy na podstawie skierowania do hospicjum domowego, dokumentacji potwierdzającej chorobę oraz ubezpieczenia pacjenta
Scroll to Top