Dzień Zdrowia Psychicznego

Dziś dzień zdrowia psychicznego. Jest to dzień, w którym skupiamy się na zdrowiu psychicznym, które obejmuje nasze samopoczucie, myśli i zachowania, aby zwrócić uwagę na znaczenie zdrowego stylu życia i wsparcia dla osób, które go potrzebują.

Celem Dnia Zdrowia Psychicznego jest przede wszystkim zwiększanie świadomości na temat zdrowia psychicznego i zapewnianie wsparcia dla osób, które cierpią z powodu jego braku.

Dziś podkreśla się, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne. Łamie się nadal powszechnie występujący temat tabu jakim jest dbanie o swoje zdrowie psychiczne. Należy pamiętać, by nie stygmatyzować osób, które korzystają z pomocy psychologów, psychoterapeutów czy psychiatrów – oni walczą o swoje zdrowie i dobrostan.

Jednym ze sposobów utrzymania zdrowia psychicznego jest aktywność fizyczna, rozwijanie pasji i w wolnym czasie skupianie się na rzeczach, które przynoszą radość i satysfakcję. Może to pomóc zapewnić balans jeśli chodzi o nasze zdrowie psychiczne.

Przy okazji dzisiejszego dnia pragniemy podziękować psychologom z nami współpracującym za dbanie o zdrowie i dobrostan psychiczny zarówno nasz jak i naszych pacjentów. Dziękujemy!

Scroll to Top