Emilka

Emilka urodziła się 16.04.2009. Na początku wszystko wydawało się być w porządku, dopiero w trzecim miesiącu życia zauważyliśmy, że jej rozwój nie jest prawidłowy. Zaczęliśmy szukać przyczyny, wizyta u neurologa nie pocieszyła nas- stwierdzono zaburzenia mózgowe. Pierwsze podejrzenie – wzrok. Badanie podstawowe wykazało nieprawidłowości, a kolejne – poważną wadę – zanik nerwów wzrokowych.

Równocześnie z badaniami rozpoczęliśmy rehabilitację ruchową. Kolejne badania jednak nie wykazały przyczyny opóźnienia rozwoju Emi. Gdy miała 7 miesięcy, zaczęły się napady. Stwierdzono padaczkę lekooporną- mimo podawania leków napady występowały prawie codziennie. Minął kolejny rok i dopiero wtedy dowiedzieliśmy się, że nasze dziecko również nie słyszy. Nawet aparaty słuchowe nie dają zadawalających rezultatów. Nie znamy dalszych rokowań, wiemy tylko, że najważniejsza jest dalsza rehabilitacja naszego dziecka.

Emilka nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, rzadko się uśmiecha, nie bawi się samodzielnie zabawkami. Nasza córeczka lubi kąpiele i lubi się przytulać. Jest pod opieką fundacji „Dżwięki marzeń” oraz Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej.

Asia- Mama Emilki.

Scroll to Top