Spotkanie mikołajkowo-opłatkowe

Po raz kolejny, wspólnymi siłami pracowników Hospicjum Domowego Królowej Apostołów oraz wolontariuszy Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem” zorganizowaliśmy spotkanie Opłatkowo Mikołajowe w Gminnym Ośrodku Kultury i sportu w Wiśniowej 15 grudnia 2012 roku.

Czas okołoświąteczny stwarza doskonałą okazję do spotkań, rozmów i bycia razem. Staraliśmy się zgromadzić przy wspólnym stole rodziny i dzieci dotknięte niepełnosprawnością, nieuleczalną chorobą ale również dzieci z rodzin osieroconych, które w minionym czasie były objęte naszą opieką. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z nich okres Świąt Bożego Narodzenia jest szczególnie trudnym, tym bardziej chcieliśmy by spotkanie przebiegło w jak najbardziej ciepłej a dla dzieci beztroskiej atmosferze.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych pielęgniarek, rehabilitantów, młodszych i starszych wolontariuszy oraz pod czujnym patronatem dyrekcji Hospicjum i Prezes Stowarzyszenia przygotowaliśmy program pełen atrakcji. Rozpoczęliśmy od podzielenia się Białym Opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Wolontariusze otoczyli wszystkich gości troskliwą opieką, zaprezentowali piękny program artystyczny- podróż przez świat baśni i bajek z morałem. Do wspólnej zabawy przygrywała nam orkiestra w skład której wchodzili uczniowie tutejszego gimnazjum. Całe spotkanie rozbrzmiewał dziecięcy śmiech, wspólnie tańczono i bawiono się.

Rozjeżdżając się do domu mówiliśmy sobie „do zobaczenia” licząc dni do kolejnego spotkania.

Scroll to Top